המכללה למיסים וחשבונאות

איפה אפשר לעבוד בסיום קורס הנהלת חשבונות?


מקצוע הנהלת חשבונות כרוך באחריות רבה והערכה מצד הארגון, אך גם בא לידי ביטוי בשכר גבוה. לפיכך, רבים מחליטים ללמוד את המקצוע. השאלה הראשונה שרבים שואלים בסיום הלימודים היא היכן ניתן לעבוד?

לאחר שבדקנו ועברנו על תוכנית הקורס להנהלת חשבונות ועשינו השוואה עם מוסדות אחרים, חשוב להבין מה אפשר לעשות עם זה לאחר הלימודים.

תקופת הלימודים היא תקופה בה מתרכזים בדבר אחד- הצלחה בלימודים אך לאחר מכן מתחילות השאלות. צעירים רבים המתלבטים האם ללמוד הנהלת חשבונות שואלים את עצמם מה אפשר לעשות בסיום הקורס. ראשית,  אם אתם נמשכים לתחום של מספרים וסדר זוהי עבודה בה נדרש סדר וידע וכן ידע במספרים, אך גם חשוב לדעת לעבוד בסביבה ממוחשבת. אם פעם מנהל חשבונות נהג לעבוד בצורה ידנית, הרי היום נהוג לעבוד בצורה ממוחשבת.

 אילו מקומות עבודה פתוחים עבורכם?

הליך הנהלת חשבונות מחייב מעקב אחרי הרישום הפיננסי. מנהל חשבונות צריך לבצע את העבודה בצורה מדויקת וכן לעדכן את הפעילות שביצע ביומן. המעקב המנוהל על ידי מנהל חשבונות מעניק לו אחריות רבה. קורס הנהלת חשבונות מעניק תעודה מקצועית המאפשרת לעבוד במקומות שונים. בשל העובדה כי מדובר בתפקיד מרכזי, מנהל יתקשה להחליף מנהל חשבונות האחראי על קשר עם גורמים רבים כגון בנקים, לקוחות, ספקים

ברגע שלמדתם את המקצוע באחת המכללות ברחבי הארץ, אתם יכולים להשתלב בכל מקום בו יש צורך במנהל חשבונות. היום בכל מקום עבודה החל מחברת טיסות ועד למשרד עורכי דין יש צורך במנהלי חשבונות מוכשרים, כך שהאפשרויות פתוחות לחלוטין. אם אתם מעדיפים לעבוד בסביבה של עורכי דין, תוכלו להציע את עצמכם לעבודה במשרד עורכי דין. אוהבי האקשן מבניכם יוכלו להציע את עצמם בעבודה במשרד פרסום, שם הרעיונות זורמים כמו מים והאווירה במשרד צעירה וכיפית לאורך כל היום.

  איזה תעודה יש לכם?

אם יש לכם תעודה של הנהלת חשבונות מדופלם תוכלו לעבוד בעסק מורכב,שם יש צורך לנהל את העסק בצורה מוקפדת ומקיפה יתר על המידה וגם המשכורת תהיה בהתאם. לעומת זאת אם יש לכם תעודה של הנהלת חשבונות 1+2 , אז העבודה תתרכז במתן סיוע לבעל מקצוע בכיר יותר. תחום הנהלת חשבונות הינו תחום המאפשר לכם לעבוד בכל מקום ולהפגין את הידע שרכשתם במהלך הקורס. בין אם החלטתם לעבוד במשרד עורכי דין או משרד פרסום, התעודה פותחת לכם דלתות רבות המאפשרות לכם לנצל את הפוטנציאל.